Sıkça Sorulan Sorular

Mutlu olmanızı istiyoruz. Sizlere sadece en iyi çözümleri sunmak için çabalıyoruz. Hızlı ve güvenilir renk eşleştirmesi için sürekli olarak geliştirilen bir pigment yelpazesiyle muhteşem sonuçlar yaratan 300.000 adet özel olarak tasarlanmış boya formülü sunuyoruz.

Genel Sorular

Çelik Rötuş Nedir Ne Kadar Etkilidir?

Çelik ile uygulanan derin boya çiziklerinde çizik hattındaki yitirilen boyanın çelik sıpatula yardımı ile doldurulması yöntemidir.

Ekspertizde Görünür Mü?

Yaptığımız uygulama çizik hattında aynı mikronda boyayla doldurduğumuz için, boya makinasında gözükmez. Eğer gözle görülür bir uygulama olduysa rötuşlu olarak yazılır. Aracınıza hiçbir değer kaybı yaşatmaz.

OEM Boya Kodu Nedir?

OEM Boya kodu aracınızın boya formülasyonunu tarif eder, biz de boyalarımızı bu kodlara göre üretmekteyiz.

Opak Araçlarda Çelik Rötuş Boyası Ne Kadar Etkili?

Opak araçlar  tek boyutlu uygulanan düz boyalardır araçlarda en iyi performans gösteren boya türüdür.

Çelik rötuş ile tüm renklerde uygulama bölgesine göre %99 sonuç alınabilir.

Metalik Araçlarda Çelik Rötuş Boyası Ne Kadar Etkili?

Metalik araçlar 2 katman olarak boyanan alt katmanda boya üst katmanda vernik olarak uygulanan boyalardır.

Metalik boyalarda farklı şekil ve büyüklüklerde metal alaşım kullanılmaktadır. Fabrikasyon aracınız boyanır iken çeşitli püskürtme yöntemleri ile boyanır ve alaşımların mikron boyutunda serpiştirilmesi sağlanır.  Üzerine atılan 2 katman vernik bu alaşımların su yüzeyinin altında gibi gözümüze farklı yansımalar oluşturmasını sağlar.

Çelik rötuş sistemi sizi fırçanın aksine çizik hattın rijit şekilde boya sürmenize olanak sağlar. Carmagic metalic boyalarımız  metal parçaların içinde topaklanması ve uygularken çizik bölgeye tutunabilmesi için özel formule edilmiş olarak kullanıma sunulmaktadır. Aracınızın çizik bölgesine fırça ile uygulanan sonuçtan %90 herhangi bir boya ile uygulanan sonuçtan %50 daha iyi sonuç alırsınız. Metalik araçların rötuşten sonra %100 onarılması mümkün değildir. Daha iyi sonuçlar alıp siz değerli müşterilerimize sunmak için çalışıyoruz.

Vernik mi Halter mi?

HALTER  sadece Opak boyalarda boyanın hızlı kurumasını soğuk havalarda özellikle kullanılan bir kimyasaldır.

VERNİK metalik araçlarda boyanızın üst katmanını oluşturan cam  şeffaf kimyasaldır.

Araç Renk Kodumu Nasıl Öğrenebilirim?

Eğer boya kodunuzu bilmiyorsanız,  aracınızın sol ön kapı direğinde, sol ön kapı açıldığında kapı içinde, kaput açıldığında  radyatörün önündeki kaporta iskeletinde, arka bagaj minderinin altında, araca puntalanmış küçük levha yada yapıştırılmış  kare etiket vardır. Aracınızın neresinde renk kodu levhası olduğunu örnek resimlerle gösteren Renk Kodu Öğrenme sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz. Bu levhada aracınızın boya kodu, seri kodu ve kg bilgileri vardır. Bu levhayı okunur şekilde fotoğrafını çekerek Müşteri Temsilcimize iletebilirsiniz veya aracınızın marka, model, yıl ve renk grubunu Müşteri Temsilcimize Mail, Mesaj, Arama seçenekleri ile iletebilirsiniz. Bu sayede doğru rengi belirlemiş ve size sunmuş olacağız. Renk kodunuz kayıp ise vın şasi no ile sip oluşturabilirsiniz. Araç firmalarının sunmuş olduğu alt yapı ile vın numaranızdan doğru renk kodu görüntüleyebilir ve ürününüzü aracınıza özel hazırlayabiliriz.

Uygulama Soruları

Uygulamayı yapabilmek için harici bir ürüne ihtiyacım var mı?

Hayır, ihtiyacınız olan her şeyi teslim paketinde bulabilirsiniz. Ek bir ürüne ihtiyacınız olmayacak.

Aracıma zarar verme durumu olabilir mi?

Hayır, isterseniz temizleme solüsyonu ile en başa döne bilirsiniz. Tüm testlerden tam puan aldık.

Derin çiziklerde kullanabilir miyim?

Derin boya çiziklerini car macig paint rötuş sistemi ile tamir edilebilir. Bu tarz uygulamalarda arka arkaya uygulanan katlar daha iyi bir etki verir.

Yaptığım rötuş sonradan düşer mi?

Düşmez. Yapılan işlem aracınızın boyası ile aynı özelliktedir. İşlem sonrası 48 saat boyunca kasti tazyikli suya tutmayınız.

Tampona çelik rötuş yapılır mı?

Plastik veya çelik tamponlara çelik rötuş yapılır. Aynı sistemi uygulayınız.

?

Sorunuz mu var?

Aklınıza takılan konular varsa, lütfen canlı destek veya Bize Ulaşın sayfamız ile iletişime geçin sizlere yardımcı olacağız.